Zprávy z poslední doby

Vážení přátelé a příznivci, jelikož aktuality dávám většinou průběžně na facebook, sekci novinek zde trestuhodně zanedbávám. Přináším tedy souhrn zpráv z posledních měsíců:

- deska "Modrá a bílá", na které pracujeme s Frantou, je už sice natočená, ale k vydání jsme se zatím neposunuli. Zčásti proto, že nám do toho přišly jiné pracovní i rodinné starosti a radosti, zčásti prostě proto, že nám to dlouho trvá. Snad už se to tedy během několika měsíců podaří dotáhnout do konce.

- je ovšem k disposici deska "Domov můj", která je k sehnání buďto na koncertech nebo na stránkách stepanrak.cz; zde v e-shopu zatím není, ale přes mail není problém se domluvit. Je to deska prof. Štěpána Raka, na které se podílím ve dvou skladbách: spolu tam hrajeme jednak slavnou Romanci a druhak improvisaci na barokní téma. V obou skladbách hraji na romantickou kytaru cca z roku 1830 a táta na kytaru kamennou.

- koncertovali jsme spolu v Bruselu, kde nás obzvláště vlídně přijali. Poctivě jsem se snažil koncert uvádět francouzsky, ale po koncertě jsem seznal, že téměř všichni v publiku byli Češi nebo Slováci, pročež byla moje dobře míněná snaha zcela zbytečná.


- napsal jsem několik nových písniček a skladeb. Některé z nich už tu a tam můžete slyšet na koncertech

- rovněž pracuji na několika nových úpraváchskutečných mistrů: na koncertech, přijdete-li, se tak výhledově můžete těšit na několik nových Ježků či jednoho překvapivého Mozarta.

- sehnal jsem nový výfuk na svou starou octavii, tak třeba letos zvládnu i projít technickou kontrolou, abych mohl na koncerty v sezóně vyrazit stylově. Kdo si pamatuje, kterak jsem na koncerty jezdil spartakem, toho rovnou uklidňuji, že jsem vozy nevyměnil, že spartáček je v pořádku, jen prostě momentálně není ve stavu, kdy by současnými přísnými technickými prohlídkami měl naději projít. Víte-li o nějaké, kde nad chudinkou přivřou oči, budu za takovou informaci velmi vděčen. A bude-li to navíc pravda a projdu, máte u mě ode všech mých CD jednu!

 
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI