Aktuality

Co je u mě nového...

Zwolna a citedlně
Sobota, 17. října 2015 09:25

Všechny příznivce a přátele zvu na premiéru programu Zwolna a citedlně, kterou zahraji 14. listopadu v Horské synagoze v Hartmanicích u Sušice. Já vím, je to trochu z ruky, ale je to naše nejvýše položená synagoga a je opravdu nádherná! Snad nezklame ani koncert. Pořad jsem nazval podle jedné písně svého prapraprastrýčka Josefa Antonína Seydla. Napsal ji ve svých osmnácti letech a od té doby ji nikdo nehrál. Na koncertě si ji budete moci poslechnout, stejně jako dvě další jeho písně, nějaké ty písně lidové a řadu kytarových úprav skladeb klasických autorů. A ovšemže i písně židovské - jsme přece v synagoze! Celý koncert budu hrát na historickou, téměř 200 let starou kytaru. S pořadem Zwolna a citedlně pak určitě budu jezdit i jinam, kdyby vám to náhodou nevyšlo.

 
Co si myslím
Neděle, 30. srpna 2015 18:45

Přátelé a příznivci, dnes zcela nehudební příspěvek: s hrůzou sleduji, jak přemnoho lidí ukazuje úplnou okoralost, tvrdost a mlčenlivost srdce. V moři se topí lidé a klesají ke dnu v barevných vlajících hadrech, namačkáni dusí se v nákladních vozech, umírají. Moře vyplavuje jejich mrtvá těla, i ty nákladní vozy po čase je vydávají, vyvrhují. A mnoho našich bližních se nad tím raduje! Necítí lítost, smutek, beznaděj, hrůzu. Radují se nad tím, jsou na svůj soud pyšni, bráníce skrze hrubá slova "křesťanské hodnoty" našeho světa. A s ještě větší hrůzou sleduji, jak bezmocně, hrůzně mlčenlivě, se k tomu stavějí naši politici. Mnozí z nich v čele s naším panem presidentem ještě házejí polínka pod kotel. A to nejhorší: mlčí i umělci, muzikanti. Srdce je podmínkou sine qua non každého uměleckého snažení! Kde jsou dnešní zpěváci protestsongů? Nebo jim vadí jen "další čtyři roky v prdeli"? Jsem si celkem jist, že zrovna moje publikum tvoří lidé, které o ničem přesvědčovat nemusím. Jen oznamuji, že stojím na straně soucitu, křesťanského i prostého lidského milosrdenství a lásky k člověku, jakožto korunnímu dílu Božímu. Na závěr vkládám důvěru v to, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.

 
Ježkárny
Úterý, 24. února 2015 12:05

Přede dvěma dny jsem zase po čase sdílel pódium s Mirkem Palečkem. Hráli jsme v krásném starém sále karlštějnské hospody U Janů. Děkujeme všem, kteří přišli, za skvělou atmosféru a vám všem, kteří jste tam nebyli, vřele doporučuji Mirkovu novou desku "Ježkárny". Zcela po svém, avšak s úctou k originálu, nápaditě a vtipně Mirek Paleček nahrál a nazpíval ježkovskou klasiku, která za těch sedmdesát let nezestárla ani o den. http://musicserver.cz/clanek/49616/miroslav-palecek-predstavi-na-desce-jezkarny-zname-pisne-osvobozeneckeho-divadla/

 
z poslední doby
Neděle, 22. února 2015 13:00

Věru nejsem zrovna pečlivým přispěvatelem na těchto stránkách! Opět jsem ale doplnil koncerty pro nejbližší dobu. V poslední době jsem pracoval na nových úpravách skladeb velkých mistrů (viz program "Střípky mistrů"). Dokončil jsem například úpravu Bachovy čtyřhlasé fugy Contrapunctus I z jeho Umění fugy, dále Kmochův půvabný valčík Na stříbropěnném Labi a Ježkovu písničku Proč nemohu spát. Na několika dalších skladbách a písničkách pracuji.

Napsal jsem texty k několika novým písničkám a melodie k několika dalším - dosud se mi však nepodařilo dokončit k nějaké písničce obojí; na koncertech je tedy zatím neuslyšíte.

Pořídil jsem si nový hvězdářský dalekohled a snad tedy skrze něj najdu nějakou novou inspiraci. 

I s Frantou Vlčkem jsme nazkoušeli několik nových písniček - ty už na koncertech slyšet můžete.

Přijďte na některý, rád vás tam uvidím!

 
Ještě máme volná místa!
Úterý, 4. listopadu 2014 10:28

Pořád máme několik volných míst na kytarový kurs, který proběhne v Praze 28. - 30. listopadu. Kurs je určen především těm, kteří nejsou na úplném začátku, ale také nedošli kdovíkam. Těm, kteří si chtějí umět doprovodit písničku tak, aby to dávalo smysl. Těm, kteří chtějí rozumět akordickým značkám a dosud trpí zbytečným strachem z teorie. Těm, kteří chtějí si doprovodit i takovou písničku, kterou nemají ve zpěvníku a nemají dosud tušení, kde se všechny ty akordy berou. Prostě kurs pro všechny, kteří chtějí porozumět principům hudebně poučené a logické tvorby kytarového doprovodu. Pro jakékoli informace se na nás obracejte mailem nebo telefonicky: 775974055

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 6 z 24
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI