Aktuality

Co je u mě nového...

Nový článek
Pondělí, 12. června 2017 07:54

Na stránce rakguitar.com, kde se budou postupně objevovat noty ke stažení, vyšel nový článek "Kovové nebo nylonové struny?". Více na http://www.rakguitar.com/nylonove-nebo-kovove-struny/

 
Z poslední doby
Pondělí, 12. června 2017 07:52

V průběhu léta začínáme s Frantou konečně natáčet! Ještě nevíme, které písničky přijdou na řadu jako první, ale žádnou z těch důležitých nevynecháme, nebojte se! S novinkami se jistě hned pochlubíme, zůstaňte tedy na příjmu.

 
Stánky zase fungují
Čtvrtek, 8. června 2017 09:41

Po delších technických problémech mé stránky opět fungují. Doplnil jsem nejbližší koncerty. Pravidelné aktualisace už zas budou pravidelné!

 
Pozvánka do Ostravy
Středa, 26. dubna 2017 07:57

 
Merta, Hutka, Třešňák, Veit
Pondělí, 24. dubna 2017 17:55

Slyšel jsem zas po čase Vladimíra Mertu. Potkávám ho na všelijakých - zpravidla dost obskurních - pódiích po celá léta. Jednou přijde s loutnou a bos, jindy na kole s flétnou, potřetí s flaškou vína v ruce (druhou v sobě) a s violou. A pak si sedne a zahraje. Nemám tušení, jak to dělá, ale vždycky otevře nějakej průhled do vesmíru nebo nitra Země, zahýbe ptáky vysoko v mracích, zastaví řeku nebo vypustí jezero. Zahrál včera na kytaru, která by i za tři stovky byla drahá, neznělo to a bylo to o sekundu níž - jenže. Jenže ten člověk je génius, čaroděj. Skoro ničemu z toho, co hraje, nebo zpívá nerozumím, ale vždycky jsem si vědom, že jsem svědkem mystéria.
A pak zazpíval Hutka, Veit. A Třešňák s velikým cirkusovým bubnem za doprovodu hoboje, houslí a violy. Na Haydnovu melodii zahřímal "skoč mi v prdel, buditeli, mohli jsme bejt Österreich!" A člověk zas zírá: tihle lidi mají tolik opravdovosti a tolik vnitřní odvahy a vlastně tolik vnitřní mladosti! Všechno si to museli tvrdě vyvzdorovat. Na životě, na bolševikovi, na zdraví, na chlastu, na všem. To nejsou žádní manekýni, kteří měli kde okoukat, jak se to dělá, kteří strávili mládí v křídových časopisech a zpívají pro stadióny písničky o hovně. Kdepak. Klobouk dolů a hodně moc pokory a sebekázně.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 5 z 25
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI