Aktuality

Co je u mě nového...

Zprávy z poslední doby
Pondělí, 11. března 2019 12:32

Vážení přátelé a příznivci, jelikož aktuality dávám většinou průběžně na facebook, sekci novinek zde trestuhodně zanedbávám. Přináším tedy souhrn zpráv z posledních měsíců:

- deska "Modrá a bílá", na které pracujeme s Frantou, je už sice natočená, ale k vydání jsme se zatím neposunuli. Zčásti proto, že nám do toho přišly jiné pracovní i rodinné starosti a radosti, zčásti prostě proto, že nám to dlouho trvá. Snad už se to tedy během několika měsíců podaří dotáhnout do konce.

- je ovšem k disposici deska "Domov můj", která je k sehnání buďto na koncertech nebo na stránkách stepanrak.cz; zde v e-shopu zatím není, ale přes mail není problém se domluvit. Je to deska prof. Štěpána Raka, na které se podílím ve dvou skladbách: spolu tam hrajeme jednak slavnou Romanci a druhak improvisaci na barokní téma. V obou skladbách hraji na romantickou kytaru cca z roku 1830 a táta na kytaru kamennou.

- koncertovali jsme spolu v Bruselu, kde nás obzvláště vlídně přijali. Poctivě jsem se snažil koncert uvádět francouzsky, ale po koncertě jsem seznal, že téměř všichni v publiku byli Češi nebo Slováci, pročež byla moje dobře míněná snaha zcela zbytečná.


- napsal jsem několik nových písniček a skladeb. Některé z nich už tu a tam můžete slyšet na koncertech

- rovněž pracuji na několika nových úpraváchskutečných mistrů: na koncertech, přijdete-li, se tak výhledově můžete těšit na několik nových Ježků či jednoho překvapivého Mozarta.

- sehnal jsem nový výfuk na svou starou octavii, tak třeba letos zvládnu i projít technickou kontrolou, abych mohl na koncerty v sezóně vyrazit stylově. Kdo si pamatuje, kterak jsem na koncerty jezdil spartakem, toho rovnou uklidňuji, že jsem vozy nevyměnil, že spartáček je v pořádku, jen prostě momentálně není ve stavu, kdy by současnými přísnými technickými prohlídkami měl naději projít. Víte-li o nějaké, kde nad chudinkou přivřou oči, budu za takovou informaci velmi vděčen. A bude-li to navíc pravda a projdu, máte u mě ode všech mých CD jednu!

 
Vyprodaná CD
Čtvrtek, 23. srpna 2018 15:15

Vážení přátelé a příznivci, s lítostí vám musím oznámit, že CD "Všechny ty jednoduché věci" a "Eduard Ingriš: muž, který měl být zapomenut", jsou vyprodaná a tudíž už nemohu vyhovět vašim objednávkám. Posledních 20ks CD "Všechny ty jednoduché věci" si ponechám pro vlastní potřebu, k soukromým dárkům etc. V případě zájmu jsem ještě schopen sehnat nemnoho kusů Eduarda Ingriše, ale přednostně je budu nabízet na koncertech. Vzhledem k tomu, že je nemám u sebe, může trvat déle, než se mi takovou objednávku podaří vyřídit - omlouvám se předem za případné čekání.

 
Pozvánka
Čtvrtek, 1. března 2018 11:35

Přijďte na můj koncert v Mělníku: jednak jsem tam naposledy hrál před mnoha a mnoha lety a to ještě s kapelou a ne sám, a druhak budu hrát v překrásném prostoru Galerie Ve věži, kde je jen málo míst. A v neposlední řadě budu hrát skladby a písničky Jaroslava Ježka.

 
Poslední novinky z natáčení
Čtvrtek, 1. března 2018 11:23

Vážení přátelé a příznivci, ač to vypadalo - přinejmenším podle této stránky - že se toho mnoho neděje, přece to není pravda. Právě jsme dokončili definitivní mix naší budoucí desky s Frantou. Bude se jmenovat "Modrá a bílá" a bude to naše vyznání obdivu především R. A. Dvorskému, neboť podstatná část desky bude tvořena písněmi z jeho repertoiru. Celá deska je ale plna romantických písní - romantika bude jednotící linií a hlavním sdělením celé nahrávky. Tedy víra v to, že romantika není jen prázdný pojem, že zdánlivě úsměvné rekvisity předválečných písní nemusejí být jen stará veteš a že krásná melodie a jímavý akord mají stále co říci!

 
Z poslední doby
Sobota, 6. ledna 2018 14:13

Milí příznivci a přátelé, doplnil jsem do kalendáře nejbližší koncerty a zároveň přináším i další informace: s Frantou Vlčkem jsme konečně dotočili desku, takže její vydání už se blíží - o všem zde budu pravidelně informovat. Zároveň připomínám (několik objednávek jsem musel s lítostí odmítnout), že mé CD Všechny ty jednoduché věci je už vyprodané. Přijdete-li na koncert, snad ještě několik kusů k mání bude na místě, víc už ale opravdu nemám a o reedici v nejbližší době neuvažuji (zatím). Krásný nový rok všem!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 2 z 25
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI