Aktuality

Co je u mě nového...

V době epidemie
Pátek, 20. března 2020 17:33

Vážení přátelé a příznivci, jak jistě víte, my muzikanti a další umělecké profese jsme poslední dobou přišli o možnost veřejně vystupovat. Všechny koncerty naplánované na nejbližší dobu – a dosti pravděpodobně se ta doba bude značně prodlužovat – jsme museli zrušit. Týká se to samozřejmě i mých koncertů, což mne z mnoha důvodů mrzí. Je to ale opatření správné a důležité. Budu se snažit alespoň cvičit a skládat, abych vám měl co zahrát, až to zase půjde. A samozřejmě se budu snažit pomáhat nebo aspoň neškodit i v běžném nehudením životě. Přeju nám všem, abychom tuhle nepříjemnou dobu přežili ve zdraví a s pevnými nervy a vírou; ostatně i takové podmínky nás mohou něčemu naučit a umožnit nám podívat se na zdánlivě běžné věci z velmi neběžného úhlu. A závěrem mi dovolte soukromý vzkaz panu prezidentovi, který nám umělců tak nezištně a rád káže: stydím se za vás a doufám, že už se budete brzy z Hradu pakovat s náležitou ostudou a že si tu svou všiváckou pakáž – ano, myslím pány Nejedlého, Mynáře a Ovčáčka – vezmete s sebou a nikdy už nikoho z vás neuvidíme. 

 
Nová kytara
Pondělí, 20. ledna 2020 12:00

Za celé dlouhé roky jsem na svých koncertech představil jen nemnoho kytar. Zdaleka nejvíce jsem toho odehrál na svou nejvěrnější průvodkyni - španělskou kytaru z dílny José Maria Vilaplana. Natočil jsem na ni i všechny své dosavadní nahrávky. V posledních letech jsem ji střídal s kytarou od mistra Václava Svobody, na kterou jsem hrál obzvláště ježkovský repertoir. Krom toho ve zvláštním programu Zwolna a citedlně představuji i anonymní romantickou kytaru, tedy tzv."vídeňku" z doby kolem roku 1830. V říjnu se mi pak dostalo nesmírné cti, když jsem dostal darem kytaru pana Petra Semence. Jde o vzhledem i vnitřní konstrukcí zcela neobvyklý nástroj, jehož zvuková charakteristika je dosti odlišná od všech ostatních nástrojů, na něž jsem dosud hrál. Na většině nejblžších koncertů budete mít příležitost seznámit se s mimořádným nástrojem i vy.

 
Opět se hlásím!
Sobota, 14. prosince 2019 17:37

Vážení přátelé a příznivci, tentokrát byla moje absence zde velmi dlouhá a důsledná, za což se omlouvám. Doufám však, že mi ji budete ochotni odpustit, protože důvod si tentokrát nemusím cucat z prstu. Očekávali jsme totiž narození dcerky, která šťastně a bez komplikací přibyla na svět 19. srpna. A teprve teď mám v mysli místo i pro něco jiného, čehož využívám k tomuto krátkému vzkazu a k doplnění aktuálních koncertů. 

 
Zprávy z poslední doby
Pondělí, 11. března 2019 12:32

Vážení přátelé a příznivci, jelikož aktuality dávám většinou průběžně na facebook, sekci novinek zde trestuhodně zanedbávám. Přináším tedy souhrn zpráv z posledních měsíců:

- deska "Modrá a bílá", na které pracujeme s Frantou, je už sice natočená, ale k vydání jsme se zatím neposunuli. Zčásti proto, že nám do toho přišly jiné pracovní i rodinné starosti a radosti, zčásti prostě proto, že nám to dlouho trvá. Snad už se to tedy během několika měsíců podaří dotáhnout do konce.

- je ovšem k disposici deska "Domov můj", která je k sehnání buďto na koncertech nebo na stránkách stepanrak.cz; zde v e-shopu zatím není, ale přes mail není problém se domluvit. Je to deska prof. Štěpána Raka, na které se podílím ve dvou skladbách: spolu tam hrajeme jednak slavnou Romanci a druhak improvisaci na barokní téma. V obou skladbách hraji na romantickou kytaru cca z roku 1830 a táta na kytaru kamennou.

- koncertovali jsme spolu v Bruselu, kde nás obzvláště vlídně přijali. Poctivě jsem se snažil koncert uvádět francouzsky, ale po koncertě jsem seznal, že téměř všichni v publiku byli Češi nebo Slováci, pročež byla moje dobře míněná snaha zcela zbytečná.


- napsal jsem několik nových písniček a skladeb. Některé z nich už tu a tam můžete slyšet na koncertech

- rovněž pracuji na několika nových úpraváchskutečných mistrů: na koncertech, přijdete-li, se tak výhledově můžete těšit na několik nových Ježků či jednoho překvapivého Mozarta.

- sehnal jsem nový výfuk na svou starou octavii, tak třeba letos zvládnu i projít technickou kontrolou, abych mohl na koncerty v sezóně vyrazit stylově. Kdo si pamatuje, kterak jsem na koncerty jezdil spartakem, toho rovnou uklidňuji, že jsem vozy nevyměnil, že spartáček je v pořádku, jen prostě momentálně není ve stavu, kdy by současnými přísnými technickými prohlídkami měl naději projít. Víte-li o nějaké, kde nad chudinkou přivřou oči, budu za takovou informaci velmi vděčen. A bude-li to navíc pravda a projdu, máte u mě ode všech mých CD jednu!

 
Vyprodaná CD
Čtvrtek, 23. srpna 2018 15:15

Vážení přátelé a příznivci, s lítostí vám musím oznámit, že CD "Všechny ty jednoduché věci" a "Eduard Ingriš: muž, který měl být zapomenut", jsou vyprodaná a tudíž už nemohu vyhovět vašim objednávkám. Posledních 20ks CD "Všechny ty jednoduché věci" si ponechám pro vlastní potřebu, k soukromým dárkům etc. V případě zájmu jsem ještě schopen sehnat nemnoho kusů Eduarda Ingriše, ale přednostně je budu nabízet na koncertech. Vzhledem k tomu, že je nemám u sebe, může trvat déle, než se mi takovou objednávku podaří vyřídit - omlouvám se předem za případné čekání.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 2 z 25
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI