Aktuality

Co je u mě nového...

V nový život!
Neděle, 29. srpna 2021 00:05

Ten titulek jsem si vypůjčil od Suka, ale to jste jistě poznali. Zase po dlouhém čase vás tu vítám a doufám, že tentokrát už to vyjde a okolnosti nás muzikanty nezdrží doma další rok. Odpustím si dlouhé tlachání a doufám, že se uvidíme na nějakém z koncertů, které jsem právě doplnil do kalendáře. Všem přeju pevné zdraví a pevné nervy a někdy brzy na shledanou!

 
Koronavirus etc.
Pondělí, 12. října 2020 21:47

Vážení přátelé a příznivci, už to vypadalo, že se zase bude hrát a chodit na koncerty; dlouho to však nevydrželo. Zdraví je samozřejmě přednější, pro nás muzikanty mají ale současná opatření dopad mnohdy devastující. Nikdo neví, jak dlouho to bude trvat a je realistické připravit se na to, že to budou spíš měsíce nebo roky všelijakých omezení a provisorií. Naprostá nekompetentnost naší vlády v tom hraje jen podřadnou úlohu, v podstatě jen úlohu brzdy, jejímž jediným účinkem je, že všechno ze světa k nám přijde pozdě a v horší podobě – to jsme ale už u konstatování zcela obecných, která v našich krajích platí dlouhé desítky let. Doufejme tedy, že ti z nás, kteří to přežijí ve zdraví duševním i tělesném, z toho vyjdou silnější a zkušenější. Tedy spíše lepší, ohleduplnější, vnímavější a přemýšlivější, protože rázných a bezohledných lidí, kteří mají na všecko názor a se vším jsou ajncvaj hotovi, máme na rozdávání. A snad my muzikanti budeme potom schopni nabídnout vám posluchačům něco nového, čerstvého, opravdového; však i ten darebný kořala, který nám z božího ( zde pojmu bůh třeba rozumět v intencích latinské maximy " vox populi - vox dei") dopuštění dělá presidenta, tvrdí, že umělec nejlépe tvoří o hladu. Nuže, nehladovme tělesně ani duševně a spolu s mým milovaným Ježkem popřejme si nashledanou v lepších časech.

 
V době epidemie
Pátek, 20. března 2020 17:33

Vážení přátelé a příznivci, jak jistě víte, my muzikanti a další umělecké profese jsme poslední dobou přišli o možnost veřejně vystupovat. Všechny koncerty naplánované na nejbližší dobu – a dosti pravděpodobně se ta doba bude značně prodlužovat – jsme museli zrušit. Týká se to samozřejmě i mých koncertů, což mne z mnoha důvodů mrzí. Je to ale opatření správné a důležité. Budu se snažit alespoň cvičit a skládat, abych vám měl co zahrát, až to zase půjde. A samozřejmě se budu snažit pomáhat nebo aspoň neškodit i v běžném nehudením životě. Přeju nám všem, abychom tuhle nepříjemnou dobu přežili ve zdraví a s pevnými nervy a vírou; ostatně i takové podmínky nás mohou něčemu naučit a umožnit nám podívat se na zdánlivě běžné věci z velmi neběžného úhlu. A závěrem mi dovolte soukromý vzkaz panu prezidentovi, který nám umělců tak nezištně a rád káže: stydím se za vás a doufám, že už se budete brzy z Hradu pakovat s náležitou ostudou a že si tu svou všiváckou pakáž – ano, myslím pány Nejedlého, Mynáře a Ovčáčka – vezmete s sebou a nikdy už nikoho z vás neuvidíme. 

 
Nová kytara
Pondělí, 20. ledna 2020 12:00

Za celé dlouhé roky jsem na svých koncertech představil jen nemnoho kytar. Zdaleka nejvíce jsem toho odehrál na svou nejvěrnější průvodkyni - španělskou kytaru z dílny José Maria Vilaplana. Natočil jsem na ni i všechny své dosavadní nahrávky. V posledních letech jsem ji střídal s kytarou od mistra Václava Svobody, na kterou jsem hrál obzvláště ježkovský repertoir. Krom toho ve zvláštním programu Zwolna a citedlně představuji i anonymní romantickou kytaru, tedy tzv."vídeňku" z doby kolem roku 1830. V říjnu se mi pak dostalo nesmírné cti, když jsem dostal darem kytaru pana Petra Semence. Jde o vzhledem i vnitřní konstrukcí zcela neobvyklý nástroj, jehož zvuková charakteristika je dosti odlišná od všech ostatních nástrojů, na něž jsem dosud hrál. Na většině nejblžších koncertů budete mít příležitost seznámit se s mimořádným nástrojem i vy.

 
Opět se hlásím!
Sobota, 14. prosince 2019 17:37

Vážení přátelé a příznivci, tentokrát byla moje absence zde velmi dlouhá a důsledná, za což se omlouvám. Doufám však, že mi ji budete ochotni odpustit, protože důvod si tentokrát nemusím cucat z prstu. Očekávali jsme totiž narození dcerky, která šťastně a bez komplikací přibyla na svět 19. srpna. A teprve teď mám v mysli místo i pro něco jiného, čehož využívám k tomuto krátkému vzkazu a k doplnění aktuálních koncertů. 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 1 z 25
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI