Aktuality

Co je u mě nového...

Jiřinková polka
Neděle, 3. dubna 2011 16:31

Na svůj profil na youtube (viz odkazy) jsem po dlouhé době zase něco přidal. Upravil jsem pro sólovou kytaru svou oblíbenou Jiřinkovou polku Bedřicha Smetany. Občas si říkám, že bych chtěl umět cokoli tak dobře, jak už ve svých patnácti letech Bedřich Smetana skládal...

 

 
Folk a kolem
Pondělí, 14. března 2011 17:14

Včera jsem v Balbínově poetické hospůdce natáčel pro telvizní pořad režiséra (a někdejšího písničkáře) Jiřího Vondráka "Folk a kolem". Zazní moje písnička Všechny ty jednoduché věci, titulní písnička nové desky, spolu s tátou, prof Štěpánem Rakem zahrajeme nesmrtelný šlágr z pera S.E.Nováčka z repertoiru Oldřicha Nového (mé podání je slabší) Jen pro ten dnešní den a dále tam nejen zahraje táta sám, ale po třiceti letech i se svým dávným spoluhráčem ze sdružení Šafrán - s Jaroslavem Hutkou. Spolu zahrají písničku, kterou napsali už dávno, ale která mne i po těch letech okouzlila.  Nejen krásou slov i melodie, ale i neuvěřitelnou symbiosou zcela odlišných muzikantů. Ta písnička se jmenuje Litvínov. Pořad poběží někdy v květnu, ale ještě to tu upřesním, až budu sám vědět.

 
Všechny ty jednoduché věci už za pár dní
Čtvrtek, 17. února 2011 12:53

Dlouho jsem žádnou aktualitu nepořidal, ostatně koncertní pausa v lednu a únoru mnoho zajímavostí neposkytovala. Jednu aktualitu dnes ale konečně přidat mohu: jelikož mám od včerejška definitivně dokončen grafický návrh obalu - který mi navrhl můj kamarád, spolužák z FAMU a sám vynikající rockabillový kontrabasista Matěj Feszanicz - bude moje nová deska k sehnání už velice brzy, v řádu dní, nanejvýše jednotek týdnů...Zde na stránkách bude k mání nejdříve, na koncertech a v síti obchodů Bontonland hned vzápjetí. 

 
Novinky astronomické
Úterý, 14. prosince 2010 18:41

Vážní přátelé, v sekci odkazy jsem musel udělat drobnou změnu: zrušit odkaz na Českou skupinu pozorovatelů planet. Tento spolek několika nadšenců, kteří se věnovali pozorování a kreslení planet, včera ukončil svou oficiální činnost. Pozorovat budeme všichni určitě dál, jen se naše pozorování na stránkách ČSPP už nebudou objevovat. Doufejme, že časem zase někde jinde své místo najdou. Velký dík za nezištnou práci pro planetární astronomii patří mému kamarádu Vladimíru Kocourovi z Hradce Králové, který se o naše stránky pečlivě staral po téměř deset let.

Přidávám zde pro ukázku své letos poslední pozorování třicet minut po půlnoci dne 14.října:

Celý článek...
 
Nesem vám noviny
Čtvrtek, 2. prosince 2010 21:37

Začal nám advent, i venku to vypadá, jak to touhle dobou vypadat má a tak vám sem s nějakým předstihem dávám malý dárek: úpravu lidové koledy Nesem vám noviny pro kytaru v obtížnosti pro nižší ročníky LŠU. Máte-li tedy doma malého kytaristu, který by se chtěl hudebně zapojit do letošních vánočních oslav, můžete mu to vytisknout, do Vánoc se to hravě stihne naučit!

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>
Strana 13 z 24
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI