Aktuality

Co je u mě nového...

Všechny ty jednoduché věci už za pár dní
Čtvrtek, 17. února 2011 12:53

Dlouho jsem žádnou aktualitu nepořidal, ostatně koncertní pausa v lednu a únoru mnoho zajímavostí neposkytovala. Jednu aktualitu dnes ale konečně přidat mohu: jelikož mám od včerejška definitivně dokončen grafický návrh obalu - který mi navrhl můj kamarád, spolužák z FAMU a sám vynikající rockabillový kontrabasista Matěj Feszanicz - bude moje nová deska k sehnání už velice brzy, v řádu dní, nanejvýše jednotek týdnů...Zde na stránkách bude k mání nejdříve, na koncertech a v síti obchodů Bontonland hned vzápjetí. 

 
Novinky astronomické
Úterý, 14. prosince 2010 18:41

Vážní přátelé, v sekci odkazy jsem musel udělat drobnou změnu: zrušit odkaz na Českou skupinu pozorovatelů planet. Tento spolek několika nadšenců, kteří se věnovali pozorování a kreslení planet, včera ukončil svou oficiální činnost. Pozorovat budeme všichni určitě dál, jen se naše pozorování na stránkách ČSPP už nebudou objevovat. Doufejme, že časem zase někde jinde své místo najdou. Velký dík za nezištnou práci pro planetární astronomii patří mému kamarádu Vladimíru Kocourovi z Hradce Králové, který se o naše stránky pečlivě staral po téměř deset let.

Přidávám zde pro ukázku své letos poslední pozorování třicet minut po půlnoci dne 14.října:

Celý článek...
 
Nesem vám noviny
Čtvrtek, 2. prosince 2010 21:37

Začal nám advent, i venku to vypadá, jak to touhle dobou vypadat má a tak vám sem s nějakým předstihem dávám malý dárek: úpravu lidové koledy Nesem vám noviny pro kytaru v obtížnosti pro nižší ročníky LŠU. Máte-li tedy doma malého kytaristu, který by se chtěl hudebně zapojit do letošních vánočních oslav, můžete mu to vytisknout, do Vánoc se to hravě stihne naučit!

Celý článek...
 
Další deska na světě
Čtvrtek, 30. září 2010 12:05

Nějak se teď s těmi deskami roztrhl pytel: kromě desky věnované Eduardu Ingrišovi přichází do prodeje ještě jiná nahrávky, na níž jsem se podílel. Je to album Song for David, které natočil můj táta, profesor Štěpán Rak živě na koncertech v Berouně. Dvě skladby, písně ruských cikánů Dorogoj dlínnaju (cestou dlouhou) a Do svidánija (Na shledanou) tam hrajeme spolu. Řada lidí le mně po koncertech ptala, zda právě tyhle společné skladby máme někde nahrané a konečně mohu odpovědět ano.

Celý článek...
 
Nanovo a nová deska!
Čtvrtek, 23. září 2010 19:36

Tak jako jsem minule děkoval Jirkovi, který mi vytvořil a skvěle vedl mé staré stránky, musím teď poděkovat Kamadevovi, tvůrci těchto nových stránek. Nějakou dobu přechod na nový vzhled a systém trval, ale snad jste mi za tu dobu zachovali přízeň...

Všude tu najdete novinky: nové pořady v nabídce koncertních programů, nová videa v ukázkách i novou desku, kterou jsme natočili spolu s tátou a Alfredem Strejčkem. Je věnována velké, ale pohříchu zapomenuté osobnosti: Eduardu Ingrišovi, kterého lidé znají povětšinou jen jako autora slavné Niagáry. Deska je k sehnáni i tady, na stránkách, více informací prozatím mailem, zatím ještě ovládání nových stránek ovládám jen trochu...

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>
Strana 13 z 24
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI