Aktuality

Co je u mě nového...

Z poslední doby
Úterý, 13. prosince 2011 10:45

Tak zase po čase něco aktualit - valně už však neaktuálních. Dosavadní koncerty z cyklu Rak a Rak se setkaly s obrovským zájmem publika i s velkým úspěchem, mohu-li sám soudit. Poslední koncert v Ostravském KD Poklad jsme hráli před vyprodaným sálem, stejně jako dva dny před tím v Opavě.

V neděli jsem se v dlouhém rozhovoru s redaktorkou Dagmar Misařovou objevil ve vysílání ČR 2 a včera vyšla velmi pochvalná kritika na mé poslední CD Všechny ty jednoduché věci v deníku Právo - k přečtení v sekci "napsali o mně".

Zároveň připravujeme nějaký společný program s vynikajíím houslistou Vladimírem Iljičem Pecháčkem. Zatím je ta příprava tedy ve fási poněkud ústní, ale brzy jistě přejdeme od slov k činům!

Smetanovu Skočnou z Prodané nevěsty, již jsem si upravil pro kytaru, už jsem se naučil natolik, že si ji občas troufnu i zahrát na koncertě. Zbudou-li mi na ni síly, zahraju ji na zbývajících koncertech adventní série Rak a Rak, popřípadě jinde. Snad ji dám brzy i na Youtube...

Všem příznivcům nyní děkuji za nádherné návštěvy koncertů i za chválu soukromě pronášenou po koncertech - obojí si zasloužím jen z půlky, druhá patří tátovi.

 
Zlatá Praha
Středa, 19. října 2011 19:18

Přidávám odkaz na video ze slavnostního zahajovacího koncertu 48. ročníku festivalu Zlatá Praha, kde jsem měl tu čest účinkovat.

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/zlatapraha/cs/2011/video/29-slavnostni-zahajovaci-koncert/

 
Odpusťte mi dlouhou pausu...
Pátek, 14. října 2011 20:20

...po kterou jsem nepřidával aktualisace, koncerty atd. Začátek školního roku byl příliš prudký a ten rozjezd po prázdninách, ach ach...Děti do školy, žena do školy, já do školy...

Pustil jsem se v mezičase do úpravy Dvořákova valčíku A-dur, ovšem na mollové části jsem se prozatím zasekl, objevil jsem se v televizi i v rádiu, seznámil se s úžasným muzikantem Vladimírem Iljičem Pecháčkem - jistě se v brzké budoucnosti zde setkáte s našimi společnými vystoupeními. 

S Frantou Vlčkem jsme nacvičili nové písničky, i ty si můžete poslechnout na koncertech.

S brněnskými muzikanty secvičujeme písničky pro divadelní představení Mě to tady nebaví, snad to bude bavit vás, posuchače!

Na cestě jsou po delším čase - aspoň doufám, že je dodělám - i nějaké mé nové písničky, snad tedy i ty uslyšíte na koncertech v dohledné době.

Mnohokrát jsem pozoroval hvězdné nebe a konečně jsem v životě - poprvé!!- spatřil supernovu. Tato je v galaxii M101 v souhvězdí Velké medvědice /vulgo Velkého Vozu/ a je vidět jen dalekohledem. Ovšem vidět hvězdu, která ještě před pár týdny na obloze nesvítila a za pár neděl zas nebude, je úchvatné..

Inu, školní ok nám začal a slibuju, že už budu poctivě aktualisovat. Pro dnešek přidávám odkaz na jedno video, které se objevilo na youtube. Je už velmi staré, přibližně deset let, ale líp bychom to nezahráli ani dnes..

http://www.youtube.com/watch?v=Tle48_ndsf8

 
Pozvánka na výstavu
Čtvrtek, 4. srpna 2011 17:21

Zvu srdečně všechny zájemce o klasickou fotografii (i hudbu) na další pravidelnou výstavu naší skupiny 3:1.

Celý článek...
 
Konec prázdnin, filharmonie, Smetana aj
Středa, 20. července 2011 20:59

...kdepak, nebojte se, prázdnin nám ještě zbývá víc než polovina. To jen pro mně končí a začínají mi zase vystoupení. Tím se zároveň omlouvám za dočasné neaktualisace. Přidal jsem do koncertů všechna svá vystoupení (kromě těch, která jsou dosud jen v jednání) až do poloviny srpna.

V mezičase, kdy jsem se zde nevyskytoval jsem přidal jedno video na youtube (ragtime Lazy River Rag s anglickým výkladem, noty ke stažení zde, na mýsch stránkách), dokončil jsem úpravu Smetanovy Skočné z Prodané nevěsty pro sólovou kytaru. Premiéru měla ve věznici Valdice, neboť odtamtud se to hned tak nevynese). Teď už jen cvičit a cvičit a cvičit, než si tu hrůzu troufnu někde zahrát!

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>
Strana 12 z 25
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI