Aktuality

Co je u mě nového...

Rekord
Sobota, 14. července 2012 12:19

...zas mi nezbude než se omluvit za svou delší nečinnost, inu prázdniny...nechtějte po mně, prosím, nějaké lepší vysvětlení, méně jalovou výmluvu, nemám ji...Ač nečinen navenek, přec jsem docela nezahálel, i koncerty nějaké byly, doplním je alespoň zpětně. Ale teď k tomu názvbu: dne 9.června jsem byl zapsán do České knihy rekordů a kuriosit a to se svými úpravami skladem Jaroslava Ježka. Na pódiu před plným pelhřimovským náměstím jsem několik náhodně vylosovaných skladeb musel předvést a pak jsem obdržel certifikát. Velmi si toho nečekaného ocenění cením a to nejen proto, že jsem o něj nijak neusiloval, ale především proto, že se znovu podařilo upozornit na velikého autora těch písniček, jichž já jsem jen nadšeným interpretem - na Jaroslava Ježka. Děkuju a slibuju, že se i nadále budu snažit hrát jeho hudbu jak nejlépe dovedu a jak nejčatěji bude možno, aby lidé mohli všude slyšet písničky VWJ v jejich původní podobě.

 

 
z poslední doby
Čtvrtek, 3. května 2012 09:44

V poslední době to zde na stránkách vypadalo, jako bych spal. To ostatně vůči aktualisování stránek pravda byla, ono spaní vnějškové bylo ale vyváženo aspoň nějakou prací: koncerty v poslední době se omezovaly téměř výhradně na vystoupení pro uzavřené společnosti, nahrávání v rozhlase a pod., proto jsem je neuváděl v seznamu koncertů, který během pár dnů doplním o nová vystoupení. V mezičase jsem ale pracoval na novém koncrtním programu a upravil jsem si slavné bachovo Preludium C dur z Dobře temperovaného klavíru a možná ještě slavnější Air z orchastrální suity D dur téhož autora. teď tedy jen cvičit, abych se s obojím mohl někde ukázat před lidmi...

 

 
co je nového..
Pondělí, 6. února 2012 14:48

...abych byl upřímný, moc toho není. Dost mne vytěžuje jiná práce, například pro školu. Napsal jsem úpravu lidové písně Hřbitove hřbitove pro dva hlasy, dvoje housle, kytaru a violoncello i úpravu i variaci na píseň Já jsem z kutné hory klasicistní syn" pro čtyři flétny. Zároveň pracuji na úpravě Dvořákova Valčíku A dur, ale je to těžkééééé, ach jo.

S Frantou jsme k nedožitým stodvanáctým narozeninám legendárního trampského písničkáře Jarky Mottla nacvičili jeho úžasnou písničku Hledám děvče na neděli. A taky, jak tak koukám, bychom měli oprášit i něco od Hořínka: tomu by dnes bylo 101. V případě obou výše uvedených mistrů je vskutku z čeho vybírat, oba bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co naše populární hudba dosud měla, tramping netramping.

 
V televizi Noe
Pátek, 6. ledna 2012 17:55

Včera jsem natáčel v televizi Noe dva pořady. Jeden běžel hned v přímém přenosu už včera /jistě bude nějaká repríza/ a jmenoval se Jak potkávat svět. Jeho dramaturgem a uvaděčem je Jiří Pavlica a tentokrát pozval mně s tátou - nakonec jsme si, jak je v místě zvykem, i společně zahráli, čehož si nesmírně považuji. Byl to krásný zážitek!

Druhý pořad se jmenuje Mezi pražci a teprve poběží. Uvádá ho Honza Žamboch - vynikající písničkář a mimořádný kytarista - a hrál jsem tam dvě své písničky. Všechno jistě najdete na stránkách televize Noe.

 
Z poslední doby
Úterý, 13. prosince 2011 10:45

Tak zase po čase něco aktualit - valně už však neaktuálních. Dosavadní koncerty z cyklu Rak a Rak se setkaly s obrovským zájmem publika i s velkým úspěchem, mohu-li sám soudit. Poslední koncert v Ostravském KD Poklad jsme hráli před vyprodaným sálem, stejně jako dva dny před tím v Opavě.

V neděli jsem se v dlouhém rozhovoru s redaktorkou Dagmar Misařovou objevil ve vysílání ČR 2 a včera vyšla velmi pochvalná kritika na mé poslední CD Všechny ty jednoduché věci v deníku Právo - k přečtení v sekci "napsali o mně".

Zároveň připravujeme nějaký společný program s vynikajíím houslistou Vladimírem Iljičem Pecháčkem. Zatím je ta příprava tedy ve fási poněkud ústní, ale brzy jistě přejdeme od slov k činům!

Smetanovu Skočnou z Prodané nevěsty, již jsem si upravil pro kytaru, už jsem se naučil natolik, že si ji občas troufnu i zahrát na koncertě. Zbudou-li mi na ni síly, zahraju ji na zbývajících koncertech adventní série Rak a Rak, popřípadě jinde. Snad ji dám brzy i na Youtube...

Všem příznivcům nyní děkuji za nádherné návštěvy koncertů i za chválu soukromě pronášenou po koncertech - obojí si zasloužím jen z půlky, druhá patří tátovi.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>
Strana 11 z 25
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI