Aktuality

Co je u mě nového...

co je nového..
Pondělí, 6. února 2012 14:48

...abych byl upřímný, moc toho není. Dost mne vytěžuje jiná práce, například pro školu. Napsal jsem úpravu lidové písně Hřbitove hřbitove pro dva hlasy, dvoje housle, kytaru a violoncello i úpravu i variaci na píseň Já jsem z kutné hory klasicistní syn" pro čtyři flétny. Zároveň pracuji na úpravě Dvořákova Valčíku A dur, ale je to těžkééééé, ach jo.

S Frantou jsme k nedožitým stodvanáctým narozeninám legendárního trampského písničkáře Jarky Mottla nacvičili jeho úžasnou písničku Hledám děvče na neděli. A taky, jak tak koukám, bychom měli oprášit i něco od Hořínka: tomu by dnes bylo 101. V případě obou výše uvedených mistrů je vskutku z čeho vybírat, oba bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co naše populární hudba dosud měla, tramping netramping.

 
V televizi Noe
Pátek, 6. ledna 2012 17:55

Včera jsem natáčel v televizi Noe dva pořady. Jeden běžel hned v přímém přenosu už včera /jistě bude nějaká repríza/ a jmenoval se Jak potkávat svět. Jeho dramaturgem a uvaděčem je Jiří Pavlica a tentokrát pozval mně s tátou - nakonec jsme si, jak je v místě zvykem, i společně zahráli, čehož si nesmírně považuji. Byl to krásný zážitek!

Druhý pořad se jmenuje Mezi pražci a teprve poběží. Uvádá ho Honza Žamboch - vynikající písničkář a mimořádný kytarista - a hrál jsem tam dvě své písničky. Všechno jistě najdete na stránkách televize Noe.

 
Z poslední doby
Úterý, 13. prosince 2011 10:45

Tak zase po čase něco aktualit - valně už však neaktuálních. Dosavadní koncerty z cyklu Rak a Rak se setkaly s obrovským zájmem publika i s velkým úspěchem, mohu-li sám soudit. Poslední koncert v Ostravském KD Poklad jsme hráli před vyprodaným sálem, stejně jako dva dny před tím v Opavě.

V neděli jsem se v dlouhém rozhovoru s redaktorkou Dagmar Misařovou objevil ve vysílání ČR 2 a včera vyšla velmi pochvalná kritika na mé poslední CD Všechny ty jednoduché věci v deníku Právo - k přečtení v sekci "napsali o mně".

Zároveň připravujeme nějaký společný program s vynikajíím houslistou Vladimírem Iljičem Pecháčkem. Zatím je ta příprava tedy ve fási poněkud ústní, ale brzy jistě přejdeme od slov k činům!

Smetanovu Skočnou z Prodané nevěsty, již jsem si upravil pro kytaru, už jsem se naučil natolik, že si ji občas troufnu i zahrát na koncertě. Zbudou-li mi na ni síly, zahraju ji na zbývajících koncertech adventní série Rak a Rak, popřípadě jinde. Snad ji dám brzy i na Youtube...

Všem příznivcům nyní děkuji za nádherné návštěvy koncertů i za chválu soukromě pronášenou po koncertech - obojí si zasloužím jen z půlky, druhá patří tátovi.

 
Zlatá Praha
Středa, 19. října 2011 19:18

Přidávám odkaz na video ze slavnostního zahajovacího koncertu 48. ročníku festivalu Zlatá Praha, kde jsem měl tu čest účinkovat.

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/zlatapraha/cs/2011/video/29-slavnostni-zahajovaci-koncert/

 
Odpusťte mi dlouhou pausu...
Pátek, 14. října 2011 20:20

...po kterou jsem nepřidával aktualisace, koncerty atd. Začátek školního roku byl příliš prudký a ten rozjezd po prázdninách, ach ach...Děti do školy, žena do školy, já do školy...

Pustil jsem se v mezičase do úpravy Dvořákova valčíku A-dur, ovšem na mollové části jsem se prozatím zasekl, objevil jsem se v televizi i v rádiu, seznámil se s úžasným muzikantem Vladimírem Iljičem Pecháčkem - jistě se v brzké budoucnosti zde setkáte s našimi společnými vystoupeními. 

S Frantou Vlčkem jsme nacvičili nové písničky, i ty si můžete poslechnout na koncertech.

S brněnskými muzikanty secvičujeme písničky pro divadelní představení Mě to tady nebaví, snad to bude bavit vás, posuchače!

Na cestě jsou po delším čase - aspoň doufám, že je dodělám - i nějaké mé nové písničky, snad tedy i ty uslyšíte na koncertech v dohledné době.

Mnohokrát jsem pozoroval hvězdné nebe a konečně jsem v životě - poprvé!!- spatřil supernovu. Tato je v galaxii M101 v souhvězdí Velké medvědice /vulgo Velkého Vozu/ a je vidět jen dalekohledem. Ovšem vidět hvězdu, která ještě před pár týdny na obloze nesvítila a za pár neděl zas nebude, je úchvatné..

Inu, školní ok nám začal a slibuju, že už budu poctivě aktualisovat. Pro dnešek přidávám odkaz na jedno video, které se objevilo na youtube. Je už velmi staré, přibližně deset let, ale líp bychom to nezahráli ani dnes..

http://www.youtube.com/watch?v=Tle48_ndsf8

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 10 z 24
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI