• 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg
  • 05.jpg

Aktuality

Co je u mě nového...

V době epidemie
Pátek, 20. března 2020 17:33

Vážení přátelé a příznivci, jak jistě víte, my muzikanti a další umělecké profese jsme poslední dobou přišli o možnost veřejně vystupovat. Všechny koncerty naplánované na nejbližší dobu – a dosti pravděpodobně se ta doba bude značně prodlužovat – jsme museli zrušit. Týká se to samozřejmě i mých koncertů, což mne z mnoha důvodů mrzí. Je to ale opatření správné a důležité. Budu se snažit alespoň cvičit a skládat, abych vám měl co zahrát, až to zase půjde. A samozřejmě se budu snažit pomáhat nebo aspoň neškodit i v běžném nehudením životě. Přeju nám všem, abychom tuhle nepříjemnou dobu přežili ve zdraví a s pevnými nervy a vírou; ostatně i takové podmínky nás mohou něčemu naučit a umožnit nám podívat se na zdánlivě běžné věci z velmi neběžného úhlu. A závěrem mi dovolte soukromý vzkaz panu prezidentovi, který nám umělců tak nezištně a rád káže: stydím se za vás a doufám, že už se budete brzy z Hradu pakovat s náležitou ostudou a že si tu svou všiváckou pakáž – ano, myslím pány Nejedlého, Mynáře a Ovčáčka – vezmete s sebou a nikdy už nikoho z vás neuvidíme. 

 
Nová kytara
Pondělí, 20. ledna 2020 12:00

Za celé dlouhé roky jsem na svých koncertech představil jen nemnoho kytar. Zdaleka nejvíce jsem toho odehrál na svou nejvěrnější průvodkyni - španělskou kytaru z dílny José Maria Vilaplana. Natočil jsem na ni i všechny své dosavadní nahrávky. V posledních letech jsem ji střídal s kytarou od mistra Václava Svobody, na kterou jsem hrál obzvláště ježkovský repertoir. Krom toho ve zvláštním programu Zwolna a citedlně představuji i anonymní romantickou kytaru, tedy tzv."vídeňku" z doby kolem roku 1830. V říjnu se mi pak dostalo nesmírné cti, když jsem dostal darem kytaru pana Petra Semence. Jde o vzhledem i vnitřní konstrukcí zcela neobvyklý nástroj, jehož zvuková charakteristika je dosti odlišná od všech ostatních nástrojů, na něž jsem dosud hrál. Na většině nejblžších koncertů budete mít příležitost seznámit se s mimořádným nástrojem i vy.

 
Opět se hlásím!
Sobota, 14. prosince 2019 17:37

Vážení přátelé a příznivci, tentokrát byla moje absence zde velmi dlouhá a důsledná, za což se omlouvám. Doufám však, že mi ji budete ochotni odpustit, protože důvod si tentokrát nemusím cucat z prstu. Očekávali jsme totiž narození dcerky, která šťastně a bez komplikací přibyla na svět 19. srpna. A teprve teď mám v mysli místo i pro něco jiného, čehož využívám k tomuto krátkému vzkazu a k doplnění aktuálních koncertů. 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>
Strana 1 z 39
 

K desce Všechny ty jednoduché věci K desce Eduard Ingriš K desce Ježkovy VWOČI